| Goldenbulle7 a întrebat:

La vara vreau sa plec in America la un unchi sa incep sa lucrez. Spuneti-mi va rog ce am nevoie. Mai trebuie viza? Ce acte trebuie, unde trebuie sa merg?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

10.000$ pentru viza de 10 ani. Sau unchito o sa iti dea mai putini bani pentru o viza de durata mai mica

| Violleta2022 a răspuns:

In America nu poti ajunge decat CU VIZA de turist, de munca sau de emigrare.
Intra pe site-ul guvernului american si vezi acolo toate actele necesare, pentru fiecare categorie de viza.
Din cate stiu eu, toate vizele de intrare in America au fost suspendate, deci trebuie verificat si acest lucru pe site-ul guvernului.

Pentru viza de munca trebuie sa dai testul de limba engleza, sa ai diplome cu toate calificarile si specializarile profesionale, sa contactezi companii de recrutare din America si ei sa-ti gaseasca de munca. Cand ti-au gasit de munca, vei sustine un interviu (sau mai multe) ONLINE si daca ei te accepta si esti fluent in engleza, atunci iti trimit contractul de munca si viza de munca.

| goguPatent a răspuns:

Normal că trebuie viza. Și pentru munca e o viză specială mai greu de obținut decât aia turistica

| mont a răspuns:

In SUA trebuie viza. Trebuie sa mergi la ambasada SUA pentru interviu. Pentru programari și taxe vezi pe site-ul ambasadei SUA in România.