| cornculapte a întrebat:

Vreau sa va cer parerea personala in legatura cu orasele Bistrita si Targu-Mures. Ne-am hotarat sa facem o mini-excursie cu prietenii prin preajma Craciunului, sa vedem un oras impodobit de Craciun, sa vizitam chestii... si din anumite motive, am ramas la acestea doua. De Bistrita am auzit ca nu prea are mare lucru de oferit, iar Targu-Mures am auzit ca e superb, mai ales de Craciun. Totusi, am avut cate o singura sursa de informatie pentru fiecare oras si de aceea prefer sa mai cer si alte pareri. Cineva care a mai fost sau care locuieste acolo? Multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti placa Muresul, parerea mea.Foarte frumos noaptea in centruhee hee!

| noktambul a răspuns:

Mergeti la Cluj!

| cornculapte explică:

@noktambul, SUNTEM la Cluj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuiesc in apropiere de Mures si iti recomad cu caldura orasul. Anul trecut a fost impodobit minunat, cu mult bun gust.
Daca nu ai mai vizitat orasul, vei ramane placut impresionat/a si de cladirile din centrul orasului.

| coco_9516 a răspuns:

Sint din Bistrita si vreau sa-ti spun ca si Bistrita este un oras frumos, curat si sigur din punct de vedere al sigurantei cetateanului, cu frumoase obiceiuri de iarna, cu un centru istoric micut dar frumos inpodobit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt din Targu-mures, si pot sa zic ca e foarte frumos orasul, iar centrul... cel putin pe mine m-a lasat impresionata.

| Calinnebunul a răspuns:

Eu am fost la Targu Mures, e foarte cochet, curat, etc. Nu ai ce sa faci o saptamana, dar cateva zile da. Plus, eu am mers intr-o excursie cu plecare din Targu Mures pe la bisericile sasesti cu www.tbtours.ro