| Atudorei_Codrin_1996_iQwz a întrebat:

are cineva idee daca pot lua la avion o navigatie pentru masina?

8 răspunsuri:
| Doja a răspuns:

Da, poti, dar trebuie sa il inchizi in timpul zborului.

| ChristianKalman a răspuns:

Adică un GPS să îl iei în bagajul de mână? Sigur, e chiar recomandat să nu pui electronice în bagajul de cală pentru că sunt șanse mari să fie deteriorate sau furate. Trebuie doar să te asiguri că e închis pe perioada zborului. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa-l iei in avion, dar numai la bajagul de cala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate, de ce nu. Telefonul cum îl iei cu tine?

| elena97890 a răspuns:

Da, se recomanda ca toate electronicele sa fie luate in bagajul de mana, ca sa nu ai surprize dupa

| mihai69 a răspuns:

AnaBlondiana strikes again!
De ce doar la cală? Doar ea știe.
Ai voie să iei orice dispozitiv electronic în avion, iar în cazul unei „navigații" (GPS), poți ăsă-l ții chiar și în buzunar dacă nu e prea mare și greu. Singura condiție, dacă nu e în bagajul de cală - să fie prezentat separat la controlul de securitate (alături de alte electronice - laptop, telefon etc.).

| Atudorei_Codrin_1996_iQwz explică (pentru mihai69):

E cam mare de asta zic si sa nu o opreasca in aeroport

| mihai69 a răspuns (pentru Atudorei_Codrin_1996_iQwz):

Nu au niciun motiv s-o oprească. Dacă aveai un laptop sau o tabletă - alea nu erau chiar mai mari?!? Fii liniștit, poți chiar s-o ții pornită, că nu emite nimic, e doar un receptor.