| golem2345543 a întrebat:

Îmi poate spune cineva cât timp durează un zbor cu avionul de la Viena la Berna Elveția?
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Viena - München cam o oră, plus München - Berna altă oră (și ai doar un zbor pe săptămână!). Plus cât ai de stat între zboruri.
Berna are legături aeriene doar cu München și Londra.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 1h, desi nu cred ca sunt zboruri directe, cel putin eu nu am gasit

| wpetterssone a răspuns (pentru mihai69):

Aeroportul Berna nu are zboruri comerciale.
Pe acest aeroport se poate ateriza cu aeronave mici, de tip Cessna, Pilatul, Gulfstream, Lancair, Van, elicopetere, Cirrus, Piper și celelalte ca acestea.
Deși pe site-ul aeroportul scrie că se operează zboruri către Londra și München, în realitate, în ultimele două luni, aceste zboruri nu s-au efectuat.

| wpetterssone a răspuns:

Ai avion personal sau închiriezi pentru a-l pilota?
Ce fel de aeronavă vei pilota?