| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Oare cu ce ai putea sa ajungi în Regiunea Magadan Rusia și în orașul Anadîr Districtul Autonom Ciukotka? Este foarte departe de România, este pe continentul Asiatic, am văzut pe google maps ca se învecinează cu Alaska, de exemplu cu Statele Unite ale Americii, am văzut pe google maps ca poți merge și cu mașina și sunt 11.563 de km și până în Anadîr sunt 12.487 de km sau 13.287 de km.

Regiunea Magadan din Rusia este mai mare decât România, va dați seama, plus ca și Rusia este o țară uriașă.

Ai putea ajunge cu mașina?

Sau cu avionul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mai multe avione.
Acum cu razboiul e complicat ca probabil ca european nici nu poti intra in Rusia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Cu avionul până la cel mai apropiat aeroport.

| johnnny123 a răspuns:

Ai o treabă acolo?

| Dismally a răspuns:

Mergi cu avionul pana la cel mai apropiat aeroport si de acolo cu trenul, autobuzul sau masina.
In principiu poti merge si cu masina dar cine vrea sa conduca cateva saptamani?

Răspuns utilizator avertizat
| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Exceptand faptul ca acum Rusia e in razboi si e izolata de intreaga lume, deci nu cred ca poti intra la ei,
trebuie sa stii ca ei au un sistem de transport foarte dezvoltat.
Au avioane dar au si trenuri care parcurg distante mari. Acele trenuri au si vagoane de dormit si cusete.