| Lucian2033 a întrebat:

Buna ziua sau Buna seara.
As dori sa stiu daca este undeva în România shootingrange unde ai putea sa tragi cu arma dar totul sa fie amenajat deja? Ca stiu ca unele țări au asa ceva si eram curios daca este si in Romania.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://broz.ro/

In Baneasa

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Shootingrange = poligon de tragere
Toti detinatorii de permise portarma au chiar obligatia de a da examene de tragere periodice, pentru care trebuie sa si exerseze.
Asemenea poligoane de tragere sunt sub tutela unitatilor militare, de politie etc., poate exista si particulare (dar nu sunt sigur ca la noi exista).

| FaraNume1245 a răspuns:

Mama lui de search pe Google. Dacă nu știi să traduci cuvântul, mai dai un search.
Bonus, te scutesc de al doilea search și-ți spun că "shooting range" e poligon de tragere.