| Alexakos a întrebat:

Buna ziua TPU. as dori sa aflu (daca stie cineva) daca este tren care sa plece din deva si sa mearga in Grecia (atena) si daca stie cineva si preturi. sau firme de trenuri de genu. Romania-Grecia. multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu exista,a fost scos acum doi ani.
Exista unul Bucuresti-Salonic si nu era rentabil,asa ca l-au scos.
Acum poti merge numai pe bucati,Deva-Bucuresti,Bucuresti-Sofia,Sofia-Salonic si Salonic-Atena, ceea ce nu te sfatuiesc, nu e doar obositor, e sinucidere curata!
Cauta curse convenabile de autocar sau avion, e singura modalitate daca nu te poti folosi de masina personala.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trenuri internationale doar spre Ungaria si Austria cred, si alea din Timisoara. cauta autocar sau avion ca tren nu ai nicio sansa