| anonim_4396 a întrebat:

Voi scrie un traseu pe care l-am facut in vara anului trecut si daca e cineva care se pricepe sa calculeze distanta totala parcursa... Sa imi spuna si mie deoarece eu nu reusesc. Anul trecut am zburat cu avionul in statele unite. Avionul a aterizat in new york. De pe aeroportul newark din new jersey am zburat cu alt avion catre san francisco, california. Din san francisco eu si persoana cu care m-am intalnit la new york, am plecat intr-un tur al americii de nord via statele nevada ...wyomimg...etc...cu punct terminus new york city. De aici am zburat inapoi la san francisco dupa care din nou intr-un avion directia florida. Avionul a aterizat in orlando. Aici a expirat si viza mea, iar cu un alt avion am zburat la new york. De la new york zbor catre casa si, la fel ca la dus, conexiune din Londra. Distanta dintre Brasov si Bucuresti nu are rost sa fie calculata. Vreau numai sa stiu cati km am parcurs in total din Romania pana in sua si plus turul americii pe care l-am facut in total in statele unite.

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Buna! Din Bucuresti in NY sunt cam 7650 de km, din NY in San Francisco sunt aproximativ 4100 de km (luand distanta de doua ori 8200km) din San Francisco sunt pana in Orlando 4500. Din Orlando in NY sunt cam 1600-1700 de km, iar din NY in Bucuresti via Londra sunt 8000 cu aproximatie. Nu stiu ce ai facut tu prin SUA dar calatorind cu masina prin SUA, am incercat sa aproximez si sa ma uit si pe traseul avionului.
Felicitari, ai parcurs aproximativ 30000 de km.

2 răspunsuri:
| herbil6 a răspuns:

Cam 2000-3000 km calculez

| TheCritic a răspuns (pentru herbil6):

2000-3000 de km, man?! :O LOL
Pai 2000-3000 de km ii faci in Europa... GOSH!