| Desperado a întrebat:

Bunaaa!
Stie careva daca Cagliari este o destinatie turistica?
Este ceva interesant de vizitat acolo cum ar fi Roma sau Venetia?

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Buna!
Da, Cagliari are foarte multe locuri interesante de vizitat.
Cel mai popular este centrul vechi care e plin de situri arheologice, un castel foarte vechi si muzee.
In partea noua a orasului iti recomand Catedrala Sfintei Marii si Biserica Sfintei Cruci.
Marea este destul de aproape, iar peisajele sunt minunate. Sunt multe vapoare care vin in port si destui turisti.
Cel mai bine este sa-ti cumperi un ghid de buzunar si sa explorezi.

3 răspunsuri:
| costel_4263 a răspuns:

Salut; de fapt toata Italia este de vizitat; eu am vazut toata roma,incepi cu coloseum-ul. apoi circo massimo. piata venetiei, fontana lui trevi(care este o capodopera)apoi vaticanul, care urci pana la cupola sus de tot.vezi toata roma.ce splendoare...+multe catacombe care sunt in plinul centru al romei incepand din barberinni si pana in villa borgheze...ce amintiri.deci se merita.pe cuvant.pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall,am fost venetia, mie mi s-a parut superb dar nu te ia dupa mine ca poate iti place altundeva

| AnggelikiMessinianBlood a răspuns:

Cred ca Roma merita vazuta. oricum fiecare oras are frumusetile lui...in Roma poti vizita Colosseum,Pantheonu,Fontana di Trevi,Piazza di Venezia,Tivoli, Castello di Lunghezza, Vaticanul...ruinele Romei.