| alinka a întrebat:

Bunza ziua.

Asa o situatie: recunosc ca e vina mea si neatentia mea dar ajutati-ma sa clarific cumva situatia data.

Am facut rezervare cu vreo 2 luni in urma pe booking.com si respectiv am uitat sa anulez in termenul cand pot sa fac o anulare gratuita (ca explicatie pot sa adaug ca nici confimare nu-mi venise pe email si orecum eu am uitat ). Am scris proprietatii si celor de la booking.dar fara succes, mi-au retinut 30% din suma (la istoria tranzactiilor statutul e in asteptare - cu toate ca deja am anulat). Eposibil sa-mi recuperez banii? sad

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu cred ca e posibil sa recuperezi sub nicio forma. Ai fost instiintat cand ai facut rezervarea despre conditii, e vina ta ca nu le ai respectat asa ca vei plati

| Peridava a răspuns:

Dupa 2 luni? Nu cred.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu nu poti.
Este scris in termeni si conditii, aici a fost vina ta ca nu ai fost atent.

Mie unul imi zice telefonul singur (calendarul se sincronizeaza cu email-ul) si imi arata cand am rezervari, iar cand se apropie rezervarea ma notifica.

Data viitoare mai multa atentie, se mai intampla oricum nu esti singurul stai linistit laughing.