| anonim_4396 a întrebat:

Care consideraţi că este cea mai frumoasă ţară? De ce?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

România. Pentru că înseamnă "acasă".

11 răspunsuri:
| eva9999 a răspuns:

România pentru ca este tara unde m-am nascut si unde am prieteni, familie...

| Brianariri a răspuns:

U.S.A- asa cum se spune."Noua lume". orase foarte frumoase, si multe altele...

| AdyTtZa a răspuns:

Romania

| Trefla a răspuns:

Romanicalaughing Germania cred

| Bogdanux a răspuns:

Anglia zic eu...e o tara nobila, obiective turistice foarte multe, orase frumoase, majoritatea oamenilor gandesc cu capu' si nu cu altceva...

| kevin_4651 a răspuns:

Germania-Deutschland :X
de ce? warum?
din cauza obiectivelor turistice si a zonei
poate ca si limba face tara si mai frumoasa thinking

| Laya a răspuns:

Sunt multe tarii frumoase. De ex: Austria, e o tara chiar foarte frumoasa, pentru ca in comparatie cu Romania, e bine condusa, e curata si aici te simti in siguranta. Parerea mea big grin

| AlinaG a răspuns:

Nici o tara nu este mai frumoasa decat cea in care te-ai nascut si ai crescut...Romania happy

| rossi46 a răspuns:

Am fost prin multe tari insa pentru mine de departe cea mai impresionanta tara este Egiptul. Cand pui piciorul prima data pe pamant egiptean, te simti ca si cum ai ajuns pe o alta planeta, intr-o alta lume si o alta civilizatie. Esti pur si simplu coplesit de imensa semnificatie a aceste tari pentru planeta noastra. Statiunile sunt foarte luxoase, rasarite parca de nicaieri prin nisip si pietre insa cele mai importante lucruri sunt piramidele, Sfinxul, Valea Regilor, templele diferitor faraoni, templul din Karnak si multe alte minunatii care au o vechime mai mare decat multe dintre statele din ziua de azi. Cand ajungi in locurile acestea, simti pur si simplu ca ti se taie respiratia, ca te rupi de lumea reala si parca ii vezi pe oamenii ce traiau si au muncit acum multe mii de ani la aceste vestigii ce par la fel de falnice si solide ca la inceput.Nimic nu se compara cu privelistea oferita de un apus de soare in desert si un beduin tragand o camila dupa el prin imnsa intindere de roci si nisip. Muzica orientala ce ti se pare ca se aude chiar si cand e liniste deplina, te face sa crezi ca traiesti un vis. Valea Nilului de o splendoare extraordinara prezinta imagini parca dintr-o lume ramasa in urma cu mii de ani insa totodata este lumea care de mii de ani reprezinta fundatia civilizatiei noastre. Multe tari sunt frumoase insa niciuna nu-ti poate oferi trairile si senzatiile pe care ti le ofera Egiptul. Peste tot gasesti lucruri care ti se par normale raportate la modul de viata din zilele noastre, masini scumpe, constructii moderne, stiluri arhitecturale deosebite, oameni care iti par familiari si multe alte lucruri care sunt comune pentru mai multe natiuni insa Egiptul iti ofera o perspectiva unica si fiecare persoana de pe acest pamant ar trebui sa vada macar odata aceasta tara.

| SteauaNordului a răspuns:

Romania pentru ca e a mea si o iubesc

| Niikismy a răspuns:

Asa cum am mai zis, stiu ca sunt obsedata de S.U.A dar aceasta este adevarul, este ce-a mai frumoasa, dezvoltata, bogata, civilizata, curata tara! Parerea mea! Si ca unii considera Romania tara lor frumoasa este alt-ceva! Intai viziteaza toata tara si apoi mai vii cu un cometariu, iar cel cu Romania o sa cazi jos de rusine!