| 911targa a întrebat:

Care credeti ca este cea mai mare atractie turistica din Europa?

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

1. Trafalgar Square - Londra - 15 milioane de vizitatori
2. Notre Dame de Paris, Franta - 12 milioane de vizitatori
3. Tivoli Gardens, Danemarca - 4. 4 milioane de vizitatori
4. Vatican, Italia - 4. 2 milioane de vizitatori
5. Muzeul Hermitage, Rusia - 2. 5 milioane de vizitatori http://www.mayra.ro/......uropa.html

| Malvina24 a răspuns:

Intregul Paris!

| Cσσкiє a răspuns:

Bună seara!
Pe primul loc aş pune Trafalgar Square, din Londra. Acesta este un loc renumit pentru demonstraţiile, concertele şi evenimentele ce au loc cu ocazia anului nou, Trafalgar Square este un loc de odihnă pentru turişti, dar şi un loc de odihnă pentru lordul Nelson ( statuia lui aflându-se aici ), cel care în 1805 a avut o uriaşă victorie împotriva flotelor Franţei şi Spaniei. O seară bună!

| biabluey a răspuns:

Muzeul figurilor de ceara(Madame Tousauds)din Londra. Am fost acolo:X.

daniela
| daniela a răspuns:

Depide ce vrei sa vezi :arta Muzee gen Ermiraj, Louvru sau Brithish Muzeum, religie: Vaticanul, catedrale big grinomul din Milano, Palate : indiscutabil Saint Petersburg (Petrodvoret sau Palatul Ecaterinei ), pesteri Postojna din Slovenia, civilizatie antica Atena sau Efes, fenomene naturale Pamukale sau Capadokia (Turcia), extravaganta :Amsterdam

| notwhoyouthink a răspuns:

Eu ti-as recomanda Barcelona pentru "Fantana magica", Sagrada Familia, Parc Guell, Catredrala, Casa Battlo, Muzeul de arta, Camp Nou si bineinteles fenomenalul bulevard La Rambla.
Dupa Barcelona as adauga Paris pentru cultura, si atmosfera.

| BRG a răspuns:

Mie personal mi se pare Viena pentru că a m fost acolo, mai ales parcul de distracții Prater,

Răspuns utilizator avertizat