| alexandra52 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele 3 principale obiective turistice din Romania?

19 răspunsuri:
| cleocarter a răspuns:

Manastirile din Moldova
Brasov
Sibiu

| blueheart a răspuns:

1Vulcanii noroiosi (Buzau), 2Delta Dunarii, 3Valea Prahovei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manastirile din Moldova (si Bucovina)
Maramuresul
Delta Dunarii (ce a mai ramas din ea).

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Transilvania, Sibiu si Brasov. Hai sa-l fac si pe al 4-lea castelele (Bran, Peles, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saraciacare nu vrea sa plece.obedienta.si foamea legata de piciorul mesei in bucatarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracia care nu vrea sa plece.obedienta.si foamea legata de piciorul mesei in bucatarie.

| alexandra52 explică:

Vulcanii noroiosi din Romania sunt cumva singurii din europa? trebuie sa fac o plansa la desen cu ce-i mai frumos in Romania si trebuie cava unic si spectaculos

| Lysx3 a răspuns:

Castelul Bran, Pesterile si catedralele sau vulcanii noroiosi.

| alexandra52 explică (pentru anonim_4396):

Nu am intrebat ce-i rau la Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maalexandra? vrei sa spui ca turistii straini nu vin aici sa vada foamea la ea acasa? sa vada cum e posibil sa le dispara cu toata atentia, portofelul din buzunar? si altele de genul? sa cunoasca tiganii la ei acasa?

| Feleaga_Vally_1999 a răspuns:

1Vulcanii noroiosi (Buzau), 2 Casa poporului, 3 Delta Dunari, 4 Manastirea de sare nu mai stiu exact unde este si 5 Diferite orase : Cluj, Sibiu, Brasov Arad si multe altele [ si unii zic ca Romania n-are atractii turistice...

| blueheart a răspuns (pentru alexandra52):

Eu sunt din Buzau si iti pot spune ca este o experienta unica, merita sa-i vezi happy

| alexandra52 explică (pentru blueheart):

Am vazut deja vulcanii moroiosi impreuna cu familia si in excursie cu clasqa

| blueheart a răspuns (pentru alexandra52):

Ma bucur, sper ca ti-a si placut. happy

| alexandra52 explică (pentru blueheart):

Sigur a fost super de fiecare data

| blueheart a răspuns (pentru alexandra52):

Daca mai vrei sa vizitezi ceva frumos din Buzau spune-mi si sper sa iti fiu de ajutor. happy

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra52 explică (pentru the2k):

Bine spus