| SunnyDay79 a întrebat:

Care este anime-ul vostru preferat?

37 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Pisica.

| Kerli a răspuns:

Cascati ochii; anime nu animal
animeul meu preferat este inuyasha
al tau?

| loveiseverything a răspuns:

Death Note! Altele care mi-au placut mult:Hellsing, Monster, Code Geass, Spirala, One Outs, Claymore, Nana, Full metal Panic, Yu YU Hakusho.

| MadRaven a răspuns:

Naruto si vampire knight nu pot alege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fullmetal Alchemist si Fullmetal Alchemist: Brotherhood... e un istoric-fantasy (da, am zis la singular, pentru ca in mare urmaresc acelasi plot) cu magie explicata oarecum prin credintele alchimiei de a "desface" si a "reface" din exact aceleasi elemente chimice altceva (gen, din apa-gheata; exemplul meu e unul foarte simplist, acolo ajungand la multe altele). Au in jur de 50 de episoade fiecare.

Heroic Age - SF; e vorba de niste rase (conform celor 5 perioade ale omenirii din mitologia greaca; cam tot anime.ul se bazeaza pe mitologia greca), clasate dupa cat de avansate sunt. Fiecare rasa era initial protejata de un "nodos". Acum, toti nodosii sunt controlati de "rasa de argint" mai putin unul care apara omenirea. Are 26 de episoade.

Daca mai spun multe, ajung la spoilere big grin.
Chiar sunt curios ce mai zice lumea thinking Personal, imi plac anime. urile (a lot O_o )big grin

| irbis a răspuns:

Greu de ales doar unul din mai bine de 500, dar printre favorite se numara Code Geass, Tengen Toppa Guren Lagann, Ergo Proxy, Bakemonogatari.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Hellsing

| PotatoMustDie a răspuns:

Cainele

| NikolasXD a răspuns:

Anime-ul meu preferat este Inuyasha

| iTami a răspuns:

Kamikaze kaitou jeanne,inuyasha,sailor moon,full moon wo sagashite,bakugan,pokemon, naruto, fairy tail.nu ma pot hotara

| lowraider26 a răspuns:

Eu nu pot alege dintre: Naruto Shippuden, DN Angel, Death Note si Sankarea...

| Adelinnaa a răspuns:

Catelul pup happy

| Anne0510 a răspuns:

Fullmetal Alchemist Brotherhood

| ankybc a răspuns:

Chrono crusade doamne cat am plans la sfarsit e dramatic...

| andagoth_9923 a răspuns:

D.Gray-Man! Il ador!

| aestheticfunction a răspuns:

Pai depinde...am mai multe:Kaichou wa maid-sama, Full Metall Alchemist si Full Metall Alchemist-Brotherhood, Naruto, Bleach, Fruits Basket(Il urmaresc in prezent)si cam atat.Acesta este sfatul meu...Bafta!

| Ciompârla a răspuns:

Hellsing...il ador!

| iusty12 a răspuns:

Nu am unu preferat chiar, dar am mai multe:

Shakugan No Shana: foarte frumos;

CardCaptor Sakura: era sa mor de ras;

Inuyasha: la fel de amuzant si romantic;

Fortune Arterial: cel mult mi-a placut ca-s cu vampiri;

Zero No Tsukaima(toate cele 4 sez): asemanator cu Shakugan No Shana (asa cred eu) e un anime foarte frumos;

Erementar Gerad: o poveste de dragoste;

Sankarea: asa si....asa

Sora No Otoshimono (sau cum s-o scrie): un anime pervers.

Cam atatea.winking

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Horse and dog... :*

| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Aaaah...scuze am citit Care este animalul vostru preferat

| Amelii a răspuns:

Hmm... Kaleido star.
Foarte bine realizat.

| Deny225 a răspuns:

Naruto si Code Geass

| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE a răspuns:

Nana, Kaleido star, full metal alchemist, paradise kiss, ynuyasha dar cel mai mult mi-a placut death note...am vazut si filmu si animeul.; x

| SunnyDay79 explică:

Mie imi place Kaichou wa Maid-sama.

| myHappyDay a răspuns (pentru SunnyDay79):

Si mie! e unul din preferatele mel!

| BombonikPoxy a răspuns:

Eu am mai multe:X:Naruto,Gravitation,Junjou Romantica,Bleach,Slayers,Vardcaptor Sakura,D.N Angel,Full Metal Panic,Full Metal Alchimist,Ghost Stories,Inuyasha,Kaleido Star,Kuroshitsuji,Loveless:X:X, Yu Yu Hakusho, Spirala:X si multe altelehappy

| bianca_8218 a răspuns:

Lovely complex si itazura na kiss. Sunt foarte bune amandoua

| myHappyDay a răspuns (pentru bianca_8218):

Sunt preferatele mele! ce chestie...ce-ti mai place? poate avem mai multe anime-uri in comun!

| Vokial a răspuns:

Samurai jack - se incadreaza in anime, btw?

| irbis a răspuns (pentru Vokial):

Ma tem va nu.

| RazvanALX122 a răspuns:

Spice and Wolf
Death Note

| Mil3yOanna a răspuns:

Naruto big grin

| Gabriela2011_8358 a răspuns:

Kaleido Star