| dexter_3858 a întrebat:

Care este cea mai buna companie low-cost care zboara din Romania?

Răspuns Câştigător
| J7anine a răspuns:

La ce te referi cand zici "buna"? raport pret-calitate -servicii oferite, siguranta ajungerii la destinatie, durata calatoriei?
Blue Air si WizzAir sunt ok. La Wizz daca faci rezervarea cu mult timp inainte, obtii preturi f. avantajoase la bilete. pentru calatorii inopinate Blue Air are oferte mai avantajoase. depinde sigur unde vrei sa ajungi, daca orasul unde e aeroportul nu e destinatia ta finala. dupa caz se poate ca biletele de tren sa fie mai scumpe decat cele de avion dus intors... daca ai pune intrebarea mai precis, poate te ajut cu un raspuns.
intre timp ma intreb si eu daca nu cumva biletele de avion cumparate din Romania nu sunt mai scumpe decat aceleasi cumparate din strainatate(respectiv rezervate online) ca asa cica ar fi...

8 răspunsuri:
| dexter_3858 explică:

Ma intereseaza ruta Bucuresti - Stuttgart iar perioada imi este indiferenta pentru ca merg destul de des in directia aceea desi merg mai mult cu autocarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

as spune WizzAir, dar nu am mai zburat decat cu Wizz si BlueAir pana acum...

| bursuca a răspuns:

din Romania stiu ca zboara 4 companii low-cost: MyAir, BlueAir, WizzAir si sky europe. Din cate am vazut, BlueAir are preturi cam mari. Eu am zburat cu toate celelalte si am fost multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am zburat de mai multe ori cu Blue Air si am fost foarte multumita, pretul biletelor este rezonabil si respecta orarul si timpul de zbor.

| ady48 a răspuns:

As spune ca Blue Air este o companie destul de serioasa, pretul biletelor este rezonabil si isi respecta orarul de zbor

| nastaserlc a răspuns:

cea mai buna firma care e foarte accesibila la preturi si la care am apelat de mai multe ori datorita preturilor foarte mici este WizzAir.

| smilla a răspuns:

Cea mai buna si cea mai serioasa companie aeriana low cost care zboara in RO: Easy Jet. Din pacate, oferta de destinatii e destul de limitata, dar preturile (mai ales daca cumperi cu cateva luni inaine) sunt excelente, iar conditiile foarte bune. Zboara de pe Otopeni.

| haromangel a răspuns:

Personal, am folosit doar Blue Air si WizzAir.Ambele sunt convenabile ca pret, dar cel mai mult imi place Wizz.Imi inspira mai multa incredere si sunt si alte conditii.