| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa destinatie turistica pe care ati vizitat-o?(in afara Romaniei; argumentati)

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Am fost in Paris si a fost extraordinar. Am vizitat cam toate obiectivele importante din Paris: magnificul turn Eiffel, simbol al dragostei si al Parisului, un loc in care cu siguranta ai vrea sa te reintorci. Mai ales ca se poate urca pana in varf iar privelistile sunt superbe. Muzeul Louvre - cel mai mare muzeu din lume care adaposteste cele mai faimoase picturi (Mona Lisa al lui Da Vinci), sculpturi (Venus din Milo). Cladirea este veche si foarte frumoasa iar in fata ei se afla renumita piramida din sticla, care este si intrarea de fapt. Catedrala Notre-Dame - arhitectura gotica. Iti poti scrie o dorinta intr-un caiet si se zice ca aceea se va indeplini. Celebrul bulevard Champs-Elysee si Arcul de Triumf - magazine luxoase, restaurante si nu in ultimul rand, bine cunoscutul Arc de Triumf. Cartierul La Defense - un cartier american, cu zgarie-nori si impunatorul Grande Arche. Am mai vizitat Castelul Versailles (o cladire superba cu gradini elegante, tipic frantuzesti cu multe flori si fantani arteziene) si Disneyland (o oaza de distractie pentru toate varstele).

5 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

La tara la bunici...laughing) nu stiu da a fost super...glumesc asta a fost cea mai nasoala dar sa stii ca nu am iesit din tara si spun ca mai departe de busteni nu am ajunswinking

| Jenn002 a răspuns:

Din Romania,cel mai mult mi-a placut la Lacul Sfanta Ana din Tusnad,Harghita pentru ca este foarte linistit acolo,apa din lac scoate chiar si bule daca o agiti, parca ai inota intr-un pahar cu apa mineralalaughing. Este si singurul lac vulcanic din Romania si este super tare, am fost de 3 ori pana acum. Daca nu iti place aici,Lacul Ursu din statiunea Sovata este alegerea cea mai buna. Aproape de lac este si salina de la Praid care este renumita, iar lacul este suuperb si mai ales este sanatos sa inoti in el, si este apa sarata.Din el se extrage namol pentru diferite tratamente.Si Brasovul este o destinatie super tare, si este aproape de Tusnad.Viziteaza-le! Se meritawinking:*
Funda?

| Ramo80 a răspuns:

Caraibe, insula Saint Maarten. Argumente ar fi vreo pagina intreaga. E un fel de rai pe pamant, asa cum numai la tv vezi. Plaje exotice salbatice, noaptile pline de distractie, cazinouri, muuuulte magazine cu bijuterii pretioase. E superb! Recomand tuturor sa mearga in asemenea loc, cu siguranta nu te intorci cu nici un regret.

| Ondine a răspuns:

Mi-a placut tare mult la mamaia, e o statiune tare frumoasa, are telegondola, restaurante, unul chiar e intr-o corabie(dar e pe uscat), sunt magazine cu haine frumoase, cluburi cool, poti sa stai la plaja si pe patura si pe sezlong, daca alegi hotel de 2 sau trei stele nu e foarte scump, mai ales daca iei bilet devreme, sunt si plaje private, foarte foarte tari, daca ai bani bineinteles, eu m-am uitat doar la ele, in sezon vin foarte multi cantareti cu concerte,

| loveyouschatz a răspuns:

Praga. este totul vechi si foarte frumos, un oras care merita vizitat