| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai frumos oraș din România?
Vreau păreri obiective!

4 răspunsuri:
| Lucică1998 a răspuns:

Parerea mea e ca Brasovul. Motive:
-curat
-cladiri istorice bine intretinute
-multe atractii turistice
(Muntele Tampa, Biserica Neagra, turnul alb, turnul negru, bastionul tesatorilor, cetatuia, piata sfatului, prima scoala romaneasca, biserica bartolomeu, lac Noua(cartier din Brasov), Poiana Brasov etc.
-infrastructura
-spatii verzi din belsug
-ursi in cartierul Racadau

| Nilsson a răspuns:

Depinde de ce persoana intrebi, deja cand vorbesti de frumusete asta implica o doza mare de subiectivism.

| MStefan a răspuns:

Obiectivitatea este anulata din start
Nu poti aplica superlativele. Daca o iei filozofic, ajungi la concluzia ca fiecare loc e unic, e frumos, e cum vrei

| Romanul86 a răspuns:

București. Lacurile și acele bulevarde mari sunt interesante.