| oana10 a întrebat:

Care sunt locurie de la eurovision?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Malphas a răspuns:

Azerbaidjanul a obţinut 221 de puncte, Italia s-a clasat pe locul al doilea, cu 189 de puncte, iar Suedia pe trei, cu 185 de puncte.

| HappySadness a răspuns:

1. Azerbaijan – Ell & Nikki cu melodia "Running Scared" (221)
2. Italia – Raphael Gualazzi cu melodia "Madness of Love" (189)
3. Suedia – Eric Saade cu melodia "Popular" (185)
4. Ucraina – Mika Newton cu melodia "Angel" (159)
5. Danemarca – A Friend in London cu melodia "New Tomorrow" (134)
6. Bosnia – Dino Merlin cu melodia "Love in Rewind" (125)
7. Grecia – Loukas Giorkas feat. Stereo Mike cu melodia "Watch My Dance" (120)
8. Irlanda – Jedward cu melodia "Lipstick" (119)
9. Georgia – Eldrine cu melodia "One More Day" (110)
10. Germania- Lena cu melodia "Taken By a Stranger" (107)
11. Marea Britanie – Blue cu melodia "I Can" (100)
12. Moldova – Zdob si Zdub cu melodia "So Lucky" (97)
13. Slovenia – Maja Keuc cu melodia "No One" (96)
14. Serbia – Nina cu melodia "Caroban" (85)
15. Franţa – Amaury Vassili cu melodia "Sognu" (82)
16. Rusia – Alexey Vorobyov cu melodia "Get You" (77)
17. Romania – Hotel FM cu melodia "Change" (77)
18. Austria – Nadine Beiler cu melodia "The Secret is Love" (64)
19. Lituania – Evelina Sašenko cu melodia "C’est Ma Vie" (63)
20. Islanda – Sjonni’s Friends cu melodia "Coming Home" (61)
21. Finlanda – Paradise Oskar cu melodia "Da Da Dam" (57)
22. Ungaria – Kati Wolf cu melodia "What About My Dreams?" (53)
23. Spania – Lucia Perez cu melodia "Que me quiten lo bailao" (50)
24. Estonia – Getter Jaani cu melodia "Rockefeller Street" (44)
25. Elvetia – Anna Rossinelli cu melodia "In Love for a While" (19)

| maradi3 a răspuns:

Pai primele 3 locuri sunt in urmatoarea ordine... locul 1, locul 2 si locul 3!laughing