| knnight a întrebat:

Azi e cumva Eurovision?happy

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Nu mai este mult pana atunci uite programul
Programul ESC 2010 România arată în felul următor:

09. 12. 2009 – 14. 01. 2010
- perioada de înscriere la concurs;

21 ianuarie 2010
- deschiderea şi verificarea plicurilor trimise prin poştă, pe adresa TVR din Bucureşti, Calea Dorobanţilor, nr. 191, sector 1 sau depuse la registratura;
25, 26 şi 27 ianuarie 2010
- preselecţia pieselor validate de către notar în data de 21 ianuarie;

28 ianuarie – 5 februarie 2010
- perioada în care autorii ce au primit recomandarea de a schimba interpreţii îşi vor reînregistra creaţiile cu noii artişti, aleşi ţinând cont de recomandarea Juriului;

6 februarie 2010
- postarea pieselor pe site-ul
www.tvr.ro/eurovision;

20 februarie - 5 martie 2010
- perioada în care se promovează piesele preselectate, în condiţii de egalitate, pe toate canalele TVR, precum şi pe alte canale media, conform strategiei SRTv în acest sens;

6 martie 2010
- se desfăşoară Selecţia Naţională.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu e azi. Te-a lamurit Daniela mai bine.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Selectia nationala - 6 martie
Finala europeana la Oslo, Norvegia -29 mai

| scumpik a răspuns:

laughing azi? bineinteles ca nu

| knnight explică:

Multumesc mult :*

| adelina_7242 a răspuns:

NU ced.NU stiu sigur!