| anonim_4396 a întrebat:

Care tARA e mai faina spania sau United States

Răspuns Câştigător
| andrywtzu a răspuns:

Parerea mea este... Spania.S-a mutat unchiul meu acolo si a trimis poze. sunt destul de frumoase.big grin

9 răspunsuri:
| Yzzza a răspuns:

Eu daca as avea posibilitatea sa aleg intre Spania si U.S. as alege U.S...
Iar daca nu as am posibilitatea, mi-ar conveni si Spania.

| victor_2113 a răspuns:

Spania este o tara frumoasa cu multe de vizitat, multe traditii etc.
U.S.A este o tara plina de locuri turistice si isotrice si are multe orase importante...TU DECIZI! Eu prefer U.S.A.

| Afrodita_9380 a răspuns:

United states... daaaaa...sau anglialaughing

| niNNu a răspuns:

United

| RalucaaMTFK999 a răspuns:

Spania laughing am fost si e super fain

| designarti a răspuns:

Statele Unite au locatii turistice incredibile. Cu plaje multe si nisip fin prin Florida sau California sau stiu si eu... zapada multa si peisaje unice in Alaska.
Spania are istorie, are plaje, are cultura, arta medievala...
Statele Unite sunt relativ noi, cultura e importata, este o tara pestrita, de emigranti.
Exista similitudini si ca si infrastructura.
As merge pentru inceput in Spania. Sunt latini, sunt europeni, Barcelona este foarte frumoasa, ca si tot litoralul adiacent (Blanes de exemplu). N-ai nevoie de viza si preturile de transport sunt mici.
Daca ai bani si doresti aventura atunci poti merge in Statele Unite. Ai nevoie de viza, biletele de avion sunt destul de scumpe... dar nicaieri in lume n-o sa gasesti Route 66, Las Vegas sau Marele Canion. Ca sa nu mai spun despre cascada Niagara, la cativa km de Buffalo Bills si granita de nord, cu Canada.

| chelstone a răspuns:

Sincer mi se pare mai fascinanta Statele Unite ale Americii

| EmaS a răspuns:

Intamplator am o cumnata in SUA si una in Spania.Mi se pare mai frumoasa SUA si au un nivel de trai mai bun. Chiar acum cea din America este in vizita in Spania si a spus ca toate sunt mai scumpe decat in America.

| UnuSimplu a răspuns:

SUA.mai ales daca poti sa te plimbi foarte mult(de buget e vorbahappy.pff.clar SUA