| GokuUltraInstinct a întrebat:

Cat timp durează că sa faci o declarație privind acordul unuia dintre părinți pentru ieșirea din țară a minorului însoțit de celălalt părinte, vreau sa merg in Bulgaria cu tatăl meu și mama mea nu vrea sa vină și ea pentru că are o nuntă, timpul este destul de limitat și de aceea mă interesează cât durează.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dureaza putin, de la 10 minute la o ora, acum depinde si de faptul daca notarul este aglomerat sau nu, respectiv daca trebuie sa astepti sa-ti vina randul.