| PisicutzaCenusie a întrebat:

Cati metri are turnul Efel?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Turnul Eiffel (din franceză: La tour Eiffel, care se pronunță la tur e-'fel) este o construcție faimoasă pe schelet de oțel din Paris ce măsoară 324 m înălțime. Turnul a devenit simbolul Franței cel mai răspândit la nivel mondial. A fost conceput de către Émile Nouguier, Maurice Koechlin și Stephen Sauvestre, angajați la Eiffel și Co. Gustave Eiffel, inițial reticent cu privire la proiect, a devenit ulterior un mare susținător al său și a cumpărat brevetul. Turnul, care poartă numele său, este una dintre principalele destinații turistice ale Parisului și lumii, cu mai mult de 5, 5 milioane de vizitatori anual. Turnul și-a primit cel de-al 200.000.000 vizitator la 28 noiembrie 2002.
Funda?

7 răspunsuri:
| inconscient a răspuns:

324 metri.
Funda? big grin

| Isys a răspuns:

Are 320m >big grin

| Skumpete a răspuns:

Măsoară 324 m înălțime

| 1Bogdan7 a răspuns:

300,51 m (324, 8 m cu antenă).Da-mi repede funda si apropo cand mai vrei raspunsuri la intrebari de genu uita-te pe wikipedia.

| whattt a răspuns:

324 metri

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este destul de înalt, 324 m.
Pa, pa.

| PisicutzaCenusie explică:

Pentru cine ai raspuns?