| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cati metri in înălțime si cati metri in diametru avea turnul Babel?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La data aia, nu se inventase unitatea de măsură "metru"

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns:

Cartea Jubileurilor menționează înălțimea turnului ca fiind de 5.433 coți și 2 palme, sau 2.484 m (8.150 ft), de aproximativ trei ori mai mare decât înălțimea Burj Khalifa, sau aproximativ 1.6 mile înălțime.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Intra aici maine (vineri) seara de la orele 21 si intreaba-i
https://www.youtube.com/casaderugaciune

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sunt 2 fosti adventisti exclusi din cult.

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu le-am pus intrebari si sunt amuzanti laughing

| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai nu l-au terminat de construit. Cu ce seamana? Cu cladirea Parlamentului European de la Bruxelles
http://restoringpangea.com/......ueghel.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Au fost la "Visuri la cheie" si Dedeman le-a construit visul.