Întrebare recomandată | Mircea_Duca_1994 a întrebat:

Ce acte imi trebuie ca sa trec vama? Am 16 ani.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mergi cu ambii parinti atunci ai nevoie de carte de identitate, pentru tarile UE sau de pasaport, pentru toate tarile, in unele cazuri si cu viza.
Daca nu mergi cu parintii mai ai nevoie de o declaratie notariala, data de ambii parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica un insotitor major, acesta trebuie sa aiba certificat de cazier judiciar.
Daca mergi cu un parinte declaratia notariala se face doar de celalalt parinte.

1 răspuns:
| Vrajitoru_Andrei_1996 a răspuns:

Buletinul si pasaportul