| BuUBBleS a întrebat:

Ce as putea vizita in Londra, obiective turistice si care sunt preturile biletelor de intrare...ce mi-ati sugera in legatura cu Londra, unde pot gasi un ghid turistic.un mod prin care sa nu ma pierd si sa aflu toate datele necesare:ce mijloc de transport pot lua ca sa nu ma rupa la buzunar

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E netul atat de mic de nu se pot afla informatii legate de Londra? Mai ales ca britanicii au site-uri serioase dedicate vizitatorilor. In plus, la naiba, e Londra, chiar nu stii ce este de vazut pe-acolo? Asta tine si de cultura generala...

| Addina a răspuns:

In Londra te va costa mult cazarea, daca gasesti ceva care sa-ti convina.e de bine. Eu am luat un bus care facea turul orasului, te puteai da jos oriunde si luai un altul din aceeasi grupa, platind o singura calatorie. Nu mai stiu pretul biletului, dar a meritat. Aveam casti si ni se spunea despre fiecare obiectiv in parte cate ceva. Iti ia mai mult de o zi sa faci asta. Eu n-am avut timp sa ma opresc la obiectivele turistice, am stat doar in bus si le-am vazut de afara. Daca as mai avea ocazia sa mai merg vreodata, n-as rata muzeul de ceara. Imi pare rau ca nu l-am vizitat. Cred ca si London Eye e de incercat, dar eu am o problema cu inaltimea si nu l-am incercat. big grin
Have fun pe acolo!

| whattt a răspuns:

Ochiul londrei

| IonutDX a răspuns:

Cauta info pe amfostacolo pct ro

printre optiunile de anul aasta am si orasul Londra

poti gasi atat hostel-uri (platesti pentru 1 pat intro camera cu 4-12 paturi, cutie de valori etc) pana la hoteluri la periferie sau mai centrale, asat e o varianta valabila peste tot in lume