| buburuza_9741 a întrebat:

Ce demipensiuni sunt in sibiu?
Fac o excursie cu clasa...happy in sibiu. o noapte...

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Depresiunea Sibiului strabatuta de raul Cibin, depresiunea Fagarasului strabatuta de raul Olt, depresiunea Secasului, depresiunea Apoldului, acestea marginesc in acesta zona, intinsul podis al Transilvaniei, din care fac parte constitutiva.

| buburuza_9741 explică:

Nu am scris depresiunilaughingrolling on the floor) DEMIPENSIUNI =cu cina festiva si mic de jun

| elena a răspuns:

Of, m-am grabit cu raspunsul, de fapt am citit altceva...scuze.
In Marginimea Sibiului functioneaza 250 de pensiuni cu peste 1500 locuri de cazare, in aceasta situatie de criza sunt sigura ca exista si cateva in regim de "demipensiune", adica gen motel.

| EXIMTUR.RO a răspuns:

Salut,

Oferte de cazare poti gasi la http://eximtur.ro/Vacante-in-Romania/SIBIU--0/0/101/44/37/0/1--1.html
Majoritatea bazelor de cazare ofera mic dejun, dar cina poate fi servita la fata locului (contra cost) in restaurant.

Sa ai parte de o vacanta cat mai placuta!

| nuku a răspuns:

Exact unde este muzeul satului o splendoare si al 2-lea ca marime din europa sunt pensiuni ce se negociaza si sub 100 lei camera