| MaryCv a întrebat:

Ce destinații de vacanta din România îmi recomandați!? Am intrat în concediu și nu știu unde sa mă duc? Niște orașe frumoase, cu obiective turistice, verdeață cine mă ajuta.Țin sa menționez ca nu am masina deci voi călători cu trenul, deci niște idei potrivite pentru mersul pe jos?

4 răspunsuri:
| Petrovic a răspuns:

Sibiu - Cisnădie
Brașov
Timișoara
Iași
Satu Mare
Sighetul Marmației
Sfântul Gheorghe - Miercurea Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Praid - Sovata - Târgu Mureș
Alba Iulia
Sighișoara
Drobeta Turnu Severin
București
Constanța
Băile Tușnad
Suceava
Cacica
Turda
Cluj-Napoca
Oradea - Băile Felix
Dacă aș alege dintre toate acestea:
Timișoara
Iași
Sibiu
Drobeta Turnu Severin
Cacica
Vacanță plăcută!

| Claxon987 a răspuns:

Eu sunt o fire pretentioasa, greu imi place ceva, dar Bucovina m-a impresionat. Chiar si bisericile desi nu sunt deloc o persoana religioasa. Cetatea de la Suceava are un aer aparte, recomand

| darrio2007 a răspuns:

Busteni, pe platoul Bucegi. Apoi cobori pe Jepii Mari, de sus de la cruce si iti garantez ca te saturi de mers pe jos, pentru o zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Valea Prahovei e accesibila de oricunde cu trenul si ai suficiente locuri de vizitata si poti folosi exclusiv trenul.

La fel si Sibiul