| maria a întrebat:

Ce inseamna in domeniul hotelier : "ginger suite", pedalo, boccia, sanda nature? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A pedalo is a form of waterborne transport, primarily for recreational use, powered through the use of pedals.

Pedalos work by utilizing the pedaling motion to rotate a paddle wheel similar to the form of marine propulsion used in the earlier Paddle Steamers.
Boccia (pronounced /ˈbɒtʃə/, BOCH-ə) is a sport for athletes with a disability. Similar to bocce, it is designed to be played by people with cerebral palsy and other locomotor disabilities affecting motor skills.
Hillside SANDA Nature Spa, inside the heart of nature, is a soothing atmosphere and Hillside
Bed and breakfast style Inn on Kauai, Hawaii offers beautifully furnished lodging in a quiet and relaxed countryside setting minutes away from sunny
pentru traducere :http://translate.google.com/translate_t#submit

4 răspunsuri:
| copolovici a răspuns:

Pentru "ginger suite" şi "sanda nature" nu am găsit absolut nici o referinţă în domeniul hotelier. Ginger Suite este numele unui salon de înfrumuseţare din Portland, Oregon, bănuiesc că nu e ceea ce cauţi.

"Pedalo" se cheamă, în general, mijloacele de transport / locomoţie pe apă, acţionate de pedale.

"Boccia" pare a fi o variantă de "petanque" pentru oamenii cu dizabilităţi motorii. Este un sport inclus printre jocurile olimpice ale oamenilor cu dizabilităţi. E cu bile din piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna boccie?