| catalim93 a întrebat:

Ce parere aveti de regiunea Guwahati/Assaam/India?

Răspuns Câştigător
| Plimbarescu a răspuns:

India este oricum fascinanta! Daca ai ocazia sa o vizitezi, neaparat trebuie sa mergi. happy

2 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

E o regiune clar mai dezvoltata fata de alte zone ale Indiei unde e jale si saracie. Se vede ca are influente estice, ca e mai aproape de Singapore, Indonezi etc, dar tot tigani sunt si acolo. Personal, nu m-a atras niciodata partea asta orientala, in mai ales nu India, de unde provin tiganii nostri, asa ca n-am prea studiat... numa na, ca o parere sa stii ca sigurat nu-i rau acolo. Nivel de trai bun si imprejurimi cultivabile, multe atractii turistice.

| tarik44 a răspuns:

Nu. Dimpotriva nu trebuie sa mergi. Este o tara plina de grupari teroriste... Sunt atentate si tot felul de pericole furturi. este o tara totusi saraca la nive lde populatie.