| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face o zi in Cluj? happy

Ce poti vizita si chestii.

3 răspunsuri:
| Dlk_BuBu_1995 a răspuns:

Clujul nu e un oraş. E mai mult o poveste despre cum e să te întorci şi să-ţi regăseşti inima în Piaţa Unirii, exact acolo unde-ai lăsat-o. Exact aşa cum ai lăsat-o. Despre cum e să reînveţi să te joci pe străzi şi să bei bere în Insomnia, Zorki, La Ţevi sau Janis, după luni întregi de stat sober. Despre cum e să ai senzaţia că pluteşti, că nu atingi asfaltul, că mergi încet, tot mai încet, şi mai încet, până când - deşi mergi înainte pe Horea- ajungi să mergi, de fapt, înapoi. Ce chestie ciudată e cutia aia ciudată de tablă care pompează sânge, nu-i aşa? Şi ce ciudat e să faci un ocol de-o mie de kilometri şi să fugi încă pe atât, doar pentru ca, în final, să ajungi să dai nas în nas cu tine însuţi, la un colţ de stradă, în timp ce înaintezi înapoi - plutind - spre Piaţa Unirii. În timp ce înaintezi înapoi - plutind - spre tine. Spre acasă.

Dacă ajungi şi tu prin Clujul nostru vara asta, îţi dăm o listă cu 10 locuri pe care nu trebuie să le ratezi. "Musai să meri să le vezi, no aşe!", cum ar zice orice clujean. Cetăţuia,. Piaţa Unirii, Parcul Central, Cimitirul Hajongard sau Cimitirul Central din Cluj, Grădina Botanică si multe altele happy

| FlyGoVoyager a răspuns:

Salut, pentru evenimente din Cluj gasesti informatii interesante aici: http://www.clujlife.com/tag/evenimente/ iar pentru bilete de avion spre Cluj Napoca poti incerca aici: http://www.fly-go.ro/bilete-avion-cluj-napoca/