| Giuly_3112 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca nu am avea creierul?

24 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Atunci nu am fi existati.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu am exista. Creierul coordoneaza toate functiile umane, inclusiv bataile inimi, si daca inima nu ar batea, nu am exista.
(dar ce legatura are asta cu turismul? thinking)

| Ana_6509 a răspuns:

Intraba-l pe Vanghelie, care estelaughing

| fabogov a răspuns:

De fapt, se poate trai fara creier.
Nu se numeste existenta, dar este posibil ca un organism sa supravietuiasca fara creier.
Respectivul nu ar controla miscarile musculare, nu ar putea controla bataile inimii, in general nimic. Ar fi un trup uman, fara legatura cu umanitatea, care s-ar misca in continuu pana ar ceda inima.
Am citit undeva asta.
Succes.

| another_emo_girl a răspuns:

Metaforic vorbind, multi dintre oameni nu au creier sh au cap numa ca sa nu le ploua in gat...deci te lovesti la fiecare pas de exemple

| Giuly_3112 explică:

D33d33wttzzaaaaaaa cand pun intrebarea trebuie sa pun ce ii timp liber turism muzica etc. eu le pun la intamplare happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ceva imi spune ca unii chiar nu au...

| xibalba a răspuns:

Fabogov, inima nu e coordonata tot de creier? E adevarat ca inima bate inconstient, dar nu porneste inconstienta asta tot de la creier? Ori daca n`am avea creier... nu cred ca am exista in vreun fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca as pune cratima la "sar".

| faranume a răspuns:

Nu am puteatrai...creierul controleaza intregul organismhappy

| deleuandrei a răspuns:

Nu ma gindit la asta niciodata laughing

| hândel a răspuns:

Am deveni donatori de organe, daca ma iau dupa exemplul mortii cerebrale.winking

| Kidu a răspuns:

Zombieee!devil

| x_8127 a răspuns:

Tu cum te simti, Giuly? ar fi un raspuns.

| viatadecacatt a răspuns:

Pai, creierul coordoneaza absolut totul, fara creier nici sa ne miscam nu am putealaughing)
Ce sa se inample nu am exista credthinking

| AvalohAlyn a răspuns:

Datorita creierului noi existam.Nu existam daca nu avem creier.

| andytza a răspuns:

Ce s-ar intampla nu stiu, in schimb stiu ca exista persoane care au creier dar nu-l folosesc. Asta e si mai grav, din pacate!

| buli a răspuns:

Nu neam mai putea misca. N-am mai putea respira si multe altele.

| demonel a răspuns:

Am saliva pe noi si nu neam mai gandi la cosecintele actiunilor noastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copacul nu are "creier", studiaza un copac

| DrViorel a răspuns:

Daca nu am mai avea creier toti am fi egali in fata la mama natura... Nu ar mai fi inteligenti si prosti... Ar fi haos... Asa cum se observa la unii care au creier dar nu o prea dovedesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar intampla nu s-ar intampla ca eu nu cred ca sari nici unde laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am gandit la ceva laughing ce s-ar intampla daca ai fi tantar?happy eu unul as crapa de ras sa vad cum oameni se bat singuri laughing cred ca v-ati prins ce am vrut sa zic laughing

| iuli000 a răspuns:

Am fi ca niste copaci. am trai dar nu ne-am misca. probabil daca nu am avea creier am trai ca alta specie de exemplu : am fii evoluat in plante carnivore gigante. funda