| Miruna19miru a întrebat:

Cei din Cluj Napoca imi puteți recomanda ce locuri pot sa vizitez și la ce restaurante/localuri pot sa merg? Vizitez pentru prima data și as vrea sa merg la sigur.
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, nu sunt din Cluj dar mereu am vrut sa ma aventurez in padurea Hoia Baciu de langa Cluj care se spune ca ar fi bantuita si e plina de mistere. Daca esti curioasa mergi.

Cat despre locuri iti las aici un link cu cateva exemple :
https://aventurescu.ro/10-locuri-pe-care-sa-nu-le-ratezi-in-cluj/

| Dddonkey a răspuns:

Nu crezi ca daca il interesa bordelul ar fi formulat diferit intrebarea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Grădina Botanică. Acolo este un muzeu botanic, iar în această perioadă sunt deschise serele cu plante tropicale. Muzeul de istorie a Farmaciei. Muzeul Zoologic.
De lângă Hotelul Belvedere ai o panoramă a Clujului.
Restaurantul Casa Boema ( apariține familiei mele).
Iulius Mall. Vivo Mall Florești.

Serele din cadrul Grădinii Botanice nu sunt deschise în această perioadă.
Nu recomand vizitarea ei în acest sezon.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt din Cluj. Nu e nici un mister acolo. Am scris și un eseu pe tema asta.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/......ic-la.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Interesant, am sa citesc.

| aleee5262 a răspuns:

Opera nationala, iulius mall, parcul de langa iulius mall e foarte frumos. Poti sa te dai cu niste barcute si sa vezi ratustele. Nu stiu daca mai este deschis. Dar hai la vara ca e mai fain si poate vor fi deschise terasele