| andreea_7730 a întrebat:

Cine este cel mai bun prieten al omului?

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Cainelehappy

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dumnezeu, apoi câinele.
Pa, pa.

| juniper a răspuns:

Cainele

| JustMeFlory a răspuns:

Cainele bineinteles! Nu te tradeaza niciodata!

| ShaKuri a răspuns:

Calculatorul!winking. cainele e de moda veche.

| nicp a răspuns:

Eu sunt prieten cu mine big grin. Me, myself and I.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dumezeu. el ne vrea mereu binele, este mereu langa noi si ne ajuta cand avem nevoie de el.happy

| ciprian_8384 a răspuns:

Sistemul imunitar...

| dulcika a răspuns:

Cainele...asa se spunewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul pentru nevasta sa si femeia pentru sotul ei!

| kh1ss a răspuns:

Catzelul

Anna
| Anna a răspuns:

Fiinta umana(femeia, respectiv barbatul) este un ajutor potrivit omului.Cainele este de asemenea un prieten credincios care nu te lasa la greutongue, Dumnezeu este un prieten neconditionat, care nu dezamageste niciodata.

| anonim a răspuns:

Pentru legiuitoarea
Interesante unele raspunsuri, insa vreau sa iti spun ceva. dumnezeu nu este prietenul omului, este o entitate abstracta, ii simtim dragostea in sufletul nostru, insa nimeni nu l-a putut atinge vreodata, nimanui nu i-a raspuns la vreo intrebare, mai putin anumitor persoane cu psihicul labil.deci,dumnezeu nu poate fi nici prieten, nici dusman;

| Teardrop:] a răspuns:

Cainelelaughing)

| joy a răspuns:

Chiar daca nimeni nu L-a vazut pe Dumnezeu, eu il simt si stiu ca atunci cand am o problema alerg la El si imi da pace si liniste. Dumnezeu este prietenul meu cel mai bun, dupa care iubitul meu.
@Emilmanta-nu mai jigni persoanele care nu-ti impartasesc parerile.Esti raportat Ralucai!

| anonim a răspuns:

Pentru joy
imi pare foarte rau de tine, insa cred ca nu avem aceeasi notiune despre cuvantul a jigni. daca ai citi bine, eu nu am jignit pe nimeni, iar faptul ca tu te trezesti neantrebata, da dovada de in IQ negativ.acum da, ma poti pari la raluca.intr-adevar,acesta este o jignire.

| Dl.Inginer a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea este joy, sora meahappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cainele.

cristian
| cristian a răspuns:

Calu.

| andi a răspuns:

Ptr unii cainele, pentru altii calul, dar si un hamster iti poate fi f. bun prieten( nu te minte, iti pastreaza secretele...)

Răspuns utilizator avertizat
| florentina_2607 a răspuns:

Mama

| happynela a răspuns:

Cainele

| Sory a răspuns:

Este .........rau cine crzi ca nu stie intrebarile astea stupide de clasa I? Parca ai avea 2 ani de pui intrebari stupide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele si va pot zice de ce prin diferentzele intre caine si pisica, pisica daca nu ii place mediul si ceea ce o incojoara paraseste casa si is cauta alt stapan dar cainele nu face asta si daca ar avea cele mai rele conditii o sa-ti fie aproape pana la moartea lui

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dupa parerea mea cainele love struck bye

| andreea_7730 explică:

Cainele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainii is pe primul loc in viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele

| dfgdfg a răspuns:

Toti