| andreea_7730 a întrebat:

Cine este cel mai bun prieten al omului?

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Cainelehappy

37 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Fiinta umana(femeia, respectiv barbatul) este un ajutor potrivit omului.Cainele este de asemenea un prieten credincios care nu te lasa la greutongue, Dumnezeu este un prieten neconditionat, care nu dezamageste niciodata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cainele.

cristian
| cristian a răspuns:

Calu.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dumezeu. el ne vrea mereu binele, este mereu langa noi si ne ajuta cand avem nevoie de el.happy

| kh1ss a răspuns:

Catzelul

| anonim a răspuns:

Pentru legiuitoarea
Interesante unele raspunsuri, insa vreau sa iti spun ceva. dumnezeu nu este prietenul omului, este o entitate abstracta, ii simtim dragostea in sufletul nostru, insa nimeni nu l-a putut atinge vreodata, nimanui nu i-a raspuns la vreo intrebare, mai putin anumitor persoane cu psihicul labil.deci,dumnezeu nu poate fi nici prieten, nici dusman;

| anonim a răspuns:

Pentru joy
imi pare foarte rau de tine, insa cred ca nu avem aceeasi notiune despre cuvantul a jigni. daca ai citi bine, eu nu am jignit pe nimeni, iar faptul ca tu te trezesti neantrebata, da dovada de in IQ negativ.acum da, ma poti pari la raluca.intr-adevar,acesta este o jignire.

| andi a răspuns:

Ptr unii cainele, pentru altii calul, dar si un hamster iti poate fi f. bun prieten( nu te minte, iti pastreaza secretele...)

| Dl.Inginer a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea este joy, sora meahappy

| happynela a răspuns:

Cainele

| joy a răspuns:

Chiar daca nimeni nu L-a vazut pe Dumnezeu, eu il simt si stiu ca atunci cand am o problema alerg la El si imi da pace si liniste. Dumnezeu este prietenul meu cel mai bun, dupa care iubitul meu.
@Emilmanta-nu mai jigni persoanele care nu-ti impartasesc parerile.Esti raportat Ralucai!

| JustMeFlory a răspuns:

Cainele bineinteles! Nu te tradeaza niciodata!

| Teardrop:] a răspuns:

Cainelelaughing)

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dupa parerea mea cainele love struck bye

| Sory a răspuns:

Este .........rau cine crzi ca nu stie intrebarile astea stupide de clasa I? Parca ai avea 2 ani de pui intrebari stupide.

| juniper a răspuns:

Cainele

| nicp a răspuns:

Eu sunt prieten cu mine big grin. Me, myself and I.

| dulcika a răspuns:

Cainele...asa se spunewinking

| ciprian_8384 a răspuns:

Sistemul imunitar...

| ShaKuri a răspuns:

Calculatorul!winking. cainele e de moda veche.

| florentina_2607 a răspuns:

Mama

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dumnezeu, apoi câinele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul pentru nevasta sa si femeia pentru sotul ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele si va pot zice de ce prin diferentzele intre caine si pisica, pisica daca nu ii place mediul si ceea ce o incojoara paraseste casa si is cauta alt stapan dar cainele nu face asta si daca ar avea cele mai rele conditii o sa-ti fie aproape pana la moartea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cainii is pe primul loc in viata mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai credincios prieten al omului este ciinele sau tot se socoate prietenul omului delfinul...