Întrebare recomandată | Mario76 a întrebat:

Cine stie care este starea actuala a DN 7A, Brezoi-Voineasa-Petrosani? Este circulabil cu un autoturism? Vreau sa folosesc aceasta ruta pentru a merge din Bucuresti la Hateg si apoi la Prislop...

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Conform CNADNR http://213.177.10.50:6060/itn/drumuri.asp drumul e deschis.
E un drum foarte frumos, dar aflat într-o stare jalnică. Dacă n-ai măcar un Duster, mergi pe Valea Oltului apoi pe autostradă până la Orăștie, de unde ieși spre Hațeg. Ajungi mult mai repede, deși pare mai ocolit.

1 răspuns:
| Clujean25 a răspuns:

Drumul e închis datorită alunecărilor de teren. E închis de aproximativ o săptămână, e rută ocolitoare pe DJ709H, pe la Petrila, dar per total drumul nu e bun.