| Mihaelablabla a întrebat:

Cu ce agentii ati calatorit in Europa si cat de bun a fost serviciul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Simon a răspuns:

Eu am ajuns la greci prin CristianTour, cu autocarul. Nu am avut probleme in ceea ce priveste plata, mi s-au explicat de la inceput tarifele si costurile suplimentare, unde era cazul. Iar pe durata sederii, aveai o mica agentie in acea statiune si ofereau suport in caz de nevoie. Au fost chiar OK cei de la CristianTour.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In timpul cand locuiam in Grecia mergeam cu Lilian Express si Atlassib, nu am avut niciodata probleme cu ei.
Iar cand am ajuns in Germania sau de a merge in concediu in Romania a fost mereu cu Wizzair-ul, la fel o companie ok, cam inghesuit in avion, desi nu trebuie sa ai prea multe asteptari unei companii de low-cost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te referi la angentii de turism... cel mai bine e sa nu folosesti.

cumparat bilet de avion direct de pe site ul companiei aerine
rezevare pe booking.com sau airbnb

si stai linistit ca nu platesti comisioane si nu te trezesti ca ai fost inselat in final.

peste 40 rezervari cu booking.com si in tara si in Europa si in Sua fara nicio problema.

| mihai69 a răspuns:

Și eu tot pe cont propriu am mers de cele mai multe ori peste hotare. Și au fost cele mai reușite vacanțe.
Cu o excepție, dar ăla a fost un infotrip oferit de o agenție națională de turism și e evident că a fost la cele mai ridicate standarde!

| AdelinxxD a răspuns:

Păi cu agenția wizzair am călătorit din Italia Dus-Întors a fost singura agentie cu care am călătorit dar mi s-a părut adecvat!