| anonim_4396 a întrebat:

A călătorit cineva cu mașina prin mai multe țări din Europa? E așa obositor?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost de mai multe ori până în Germania, Belgia, Olanda Austria, Grecia.

Odată ce treci granița e mult mai simplu, mai ușor și mai civilizat.

| ReddY25 a răspuns:

Da,din România-Italia, tare de mult

Răspuns utilizator avertizat
| explorandromania a răspuns:

Buna, depinde foarte mult de mai multi factori: experienta soferul, daca exista autostrada pe ruta respectiva, daca sunteti dispusi sa faceti mai multe pauze, daca va luati cazare sa va odihniti etc.

Daca nu ati fost la drum lung va recomand sa mergeti undeva mai aproape pentru inceput, asta daca bineinteles calatoria mentionata mai sus este in scop turistic sau cea de a doua varianta este avionul. Verificati, de multe ori costa mai putin sa zburati decat sa mergeti cu masina unde aveti cheltuieli cu combustibil, taxe de drum, eventual o cazare etc.

Daca va doriti o iesire in tara noastra frumoasa pe urmatorul link gasiti o multime de locuri superbe de vazut:

https://explorandromania.blog

Multe calatorii reusite!