| soreasca a întrebat:

Cum iti poti invinge teama de zborul cu avionul? Ce remedii exista?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Sunt niste pastile, calmante, nu mai le stiu numele...intreaba la farmacie si se rezolvahappy

7 răspunsuri:
| liliann9464 a răspuns:

Eu i-au 2 tablete de vagostabil cu o seara inainte si una in ziua zborului

| NoName_9903 a răspuns:

Pastilele sunt bune pentru cei care au rau de avion...cu frica nu prea au legatura :-).
La mine a functionat intotdeauna binisor sticluta de vin pe care o poti cere stewardesei:-)...
E normal sa ti se stranga un pic inima, fiindca stii ca acolo sus nu ai nici un fel de control asupra situatiei... dar incearca sa te gandesti logic ca este cel mai sigur mijloc de transport...nu se compara cu un pustan de 18 ani care a primit de la mami si tati un A8 si a iesit la plimbare pe DN1...

| Andreea84 a răspuns:

Daca este o "teama cronica", inseamna ca e un fel de fobie, deci trebuie consultat un psiholog.

| Poplacescu a răspuns:

Poti sa iei calmante, Xanax stiam ca e popular pentru aceste cazuri.

| carmencita80 a răspuns:

Prima data trebuie sa va doriti acest lucru, cel mai bine este sa nu iti iei loc la geam ci la culoar, doar dc vrei un pic totusi sa te uiti pe geam poti ruga coleul de acolo sa te lase un pic, e super frumos ziua, noaptea se vede ca o harta neagra pe care sunt puse luminite luand chiar diferite forme happy.
Cand avionul ajunge la o altitudine de croaziera va puteti deschide telefonul sa ascultati muzica sau sa deschideti laptopul, trece foarte repede timpul...va spun sincer

| cely a răspuns:

Te gandesti la faptul ca cele mai mute accidente sunt pe sosea, dar sunt si pe trotuare. Oamenii mor si in pat. Cu Dumnezeu ajungi pe orice cale. Aceste incurajari le-am primit si eu inainte de primul zbor. Merita sa pui asa problema. E placut sa zbori. Am facut poze la decolare, la aterizare si in timpul zborului fara nici o teama.Calatorie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am suferit si eu de boala asta. Daca ai timp, te invit pe blogul meu unde am tratat problema mai pe larg: http://pirireis42.wordpress.com/2011/01/02/teama-de-avion/. Sau poate ca intre timp ai rezolvat deja subiectul si ai la activ doua zboruri in Noua Zeelanda?