| EustacheTraista a întrebat:

Cum pot sa ajung din Gara de Nord in Chitila cu tren sau autobuz?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Cauta pe google maps/ alte site-uri de transport

| cristi202 a răspuns:

Cu trenul e cel mai simplu. Si mai rapid. Dar sunt si autobuze. Insa te complici, ca nu ai nimic direct de la gara pana in Chitila. Iei orice vine din dreapta garii (cum stai cu fata la intrarea ei), pana la Piata Chibrit (statia de autobuz se numeste Carpati), iar de acolo autobuzul 422, ce te duce pana in Chitila. Eu uneori fac drumul cu bicicleta, stau ceva mai incolo de Chitila. Daca ai picioare bune, poti sa mergi si pe jos, pentru ca sunt doar 10 km pana acolo, conform GMaps. Din dreapta garii o tii tot inainte, doar dupa pasajul de cale ferata o iei la intersectie pe stinga. Si tot inainte pana ajungi in Chitila.