| 5dfsd3612 a întrebat:

Cum pot sa emigrez in SUA?

Răspuns Câştigător
| Florincrap a răspuns:

Cu un pasaport si cu o viza. Dar trebuie sa treci prin toata birocratia si formalitatile necesare obtinerii acelei vize. In schimb, ti-as recomanda sa emigrezi in Regatul Unit (UK). Nu ai nevoie de viza pentru a munci in Regat, dar ai nevoie de un permis de munca pana la 1. ian. 2014.

6 răspunsuri:
| Alexmy a răspuns:

Cu avionul

| 0x11111051 a răspuns:

Cu tractorul, si cu barca. Pina la batrinete ai sa ajungi in tara grasanilor care maninca numai la McDonalds

| Rachetul a răspuns:

Viza de la ambasada pasaport si avion happy

| Florincrap a răspuns:

*Nu ai nevoie de viza ca sa intri, ca sa muncesti, sa stai in Regatul Unit. Este un drept al tau, care se numeste "dreptul la libera circulatie in spatiul UE", iar Regatul Unit face parte din UE.

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Îşi trebuie viză de la Ambasadă dar nu prea se acordă.