| Nimeni20192018 a întrebat:

Merita sa Emigrez in USA?

14 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Normal, dar e cam greu sa te muți acolo, se obține greu viza și e mult mai complicat sa și lucrezi acolo pentru ca ai nevoie de viza de munca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pui întrebarea ca să te ajutăm noi să te hotărăști, chiar că nu merită.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce stii sa faci, si ce asteptari ai.

| Sofer a răspuns:

Sa sti limba engleza si ceva bani de inceput pentru inceperea unei noua vieti in USA.

| aXy99 a răspuns:

In SUA nu merita.

| gabicoo a răspuns:

Da!
"Ubi bene ibi patria"
happy

| Yurisa a răspuns:

Sua? Unde omorurile si impuscaturile sunt la ordinea zilei? Nu mersi laughing Mi-ar placea sa merg acolo in vacanta, dar ca emigrant? nu

| sadrian46 a răspuns (pentru Yurisa):

Câte omoruri, câte împușcături? Nu e Mexic.

| Yurisa a răspuns (pentru sadrian46):

Stiu pe cineva care a mers cu work and travel si i-a trosnit un glont fix in perete si i s-a spart geamul. Urmatoarele zile s-a dus de urgenta acasa. Acolo impuscaturile sunt ceva comun

| sadrian46 a răspuns (pentru Yurisa):

Și eu știu mul mai multă lume care a emigrat în USA, de zeci de ani, și nu au pățit absolut nimic. Depinde în ce cartier stai.
Da, în cartierul polonezilor din Cleveland, unde e plin de baruri cu negrotei, un glonte a intrat prin geam și a omorât pe cineva în pat.
Dar asta nu se întâmplă zilnic peste tot.

| Yurisa a răspuns (pentru sadrian46):

Nu se intampla zilnic, dar e o tara care implica anumite riscuri mai mai fata de alte tari.

| sadrian46 a răspuns (pentru Yurisa):

Pentru a vedea care sunt țările cu riscuri ma mari, să studiem statistici cu rata criminalității în lume.
Noi suntem cu nota 2, iar USA cu nota 4, deci mai bine, pe o scală de la 1 la 8, unde 1 este cu cea mai mică criminalitate.
https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp

| GouDidodino a răspuns:

Merita, du-te cu încredere

| elcosmin a răspuns:

Daca ai bani da