| Puia_Belibou_Serana_1974 a întrebat:

Cum se ajunge din gara de nord la ambasada sua?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Din Gara de nord, troleibuz 79 sau 86 pana la statia P-ta Romana. Din P-ta Romana pana la statia ambasada SUA este autobuzul 301 care te lasa langa ambasada(Bulevardul Dr. Liviu Librescu 4-6, Sector 1)
Vezi trasee aici: http://www.ratb.ro/v_trasee.php

Eu am folosit taxi din Gara de N->ambasada SUA --- cu taximetristul, am negociat la 40 lei ( anul acesta, la sfarsitul lunii mai).Nu am recurs la mijloacele de transport in comun sub motivul ca nu-mi permiteau sa ajung in timp util la ambasada( pentru viza, trebuie sa fii cu 1/2 ora inainte de ora programarii!)