| Révy_Daniel_1992 a întrebat:

Am nevoie să știu cum pot ajunge din Gara București Nord până la Ambasada SUA de pe bulevardul Liviu Rebrescu.

Ajung în Gara Nord la ora 6:30 și trebuie să fiu prezent la Ambasadă la ora 8:45. Îmi puteți spune ce pot lua? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://distanta.ro/......a-sua_1172
Acolo scrie: Linia expres 780 3 statii pana la Aeroport Baneasa si apoi autobuzele 304, 148, 149, 301, 783, 449) 2 statii pana la Institutul Meteorologic si apoi pe jos 3 minute.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu taxiul cel mai simplu

| MaliciousDeath a răspuns:

Sa stii ca te ajuta mult google maps.In caz ca te incurci in strazi pe acolo.
Cel mai simplu ar fi să iei un taxi, insa poti merge si cu ratb-ul 780 de langa gara, mergi vreo 4 statii si te lasa la Aleea Privighetorilor. Dupa care mergi pe jos vreo 20min si ai ajuns.Toata chestia asta dureaza aproximativ o ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mull noroc la interviu. Stiu sigur ca la asta mergi. Am ajuns si eu de mai multe ori pentru viza turist, dar zici ca mergi la procuratura. Spun asta pentru ca te legitimeaza ca la procuratura si tel nu iei cu tine. La ora stabilita s-a fi acolo, altfel ramai la usa pentru ca nu te mai baga in seama. Dar te reprogrameaza. Interviul dureaza cam o ora. Nu uita de zambet. Zambeste mereu in timpul interviului.

De la gara de nord poti merge cu taxi. Dar ai grija ca odata am vrut s-a iau taxi din gara de nord si in nesimtire toti mi-au cerut ba 100 lei, ba 200 lei pana la Ambasada SUA. Si erau taxiuri de la firma cobalcescu. In acea zi am mers cu RATB pana la ambasada. M-a ajutat google maps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuza-mi greselile. Fir-ar mama lor de greseli. Nu sunt facute intentionat sau din necunostinta de cauza. Eu am scris corect, doar ca TPU imi spune ca am gresit ortografia iar in loc de să, imi apare s-a.