| Bobby711 a întrebat:

Cum se poate plati taxa de pod de la cernavoda fara sa fi nevoit sa stai la coada? Merge prin sms? Daca da cum?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Da,poti plati prin SMS.

http://www.auto-bild.ro/......66235.html

2 răspunsuri:
| Bobby711 explică (pentru Intruder19):

Multumesc mult

| DespreHostel a răspuns:

Prin intermediul SMS, trebui urmați pașii:

1- se trimite la 7577 textul care conține numărul de înmatriculare și categoria tarifară corespunzătoare tipului de vehicul (1, 2,3 sau 4). Exemplu pentru autoturism: B54AJV 1;

2 - se va primi un mesaj prin care se cere să se confirme achiziția (mesajul va conține informații detaliate despre achiziție, inclusiv costul total);

3 - pentru confirmarea achiziției, se trimite la numărul 7577 un mesaj cu textul DA, ulterior primirii mesajului de la pasul 2;

4 - se va primi un mesaj de confirmare a achiziției ce va conține seria peajului, categoria acesteia, numărul de înmatriculare pentru care a fost emis și data la care perioada de valabilitate expiră.