| anonim_4396 a întrebat:

Cum se procedeaza cu plata biletului atunci cand calatoresti cu autocarul (in tara) fara a-ti fi rezervat dinainte biletul? Unde anume platesti?
Intrebarea mea poate parea penibila, insa nu am mai mers niciodata cu autocarul si nu am idee cum se procedeaza.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Chiar daca ai facut rezervare sau nu, plata se face la sofer, inainte de plecare ( sunt si cazuri cand plata se face atunci cand iti faci rezervare, deci, nu o sa ii mai platesti soferului).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde il iei, cu ce firma. De obicei platesti la sofer

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula, daca pleci din autogara, biletul se poate procura de de la casele autogarii. Prin exceptie se poate procura de la sofer. In toate celelalte statii biletul este eliberat de sofer.