| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci  booking la un zbor pe net, dar nu platesti nimic, zborul ala chiar e rezervat si nu risti sa se scumpeasca biletul sau sa pierzi zborul? Nu stiu exact cum functioneaza

2 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

La unele companii chiar daca nu platesti iti tin locul 24 ore (WIZZ air). Urmand ca apoi sa platesti prin transfer bancar.
Altfel trebuie sa platesti prin card.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dc rezervi un loc la avion de pe net, va trebui la finalul procedurii de comanda sa introduci datele cardului bancar (sau datele netbank), deci platesti.