| Etro a întrebat:

Cum sunt preturile în Coreea de Sud? Cat mi-ar trebui sa trăiesc cu chirie pentru un an?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3dw8qtb

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cu toate cheltuielile cam 24000 de dolari.

| sierra1 a răspuns:

Cam ca in Ro - intre 1000 și 10000 eu (cu puține stele)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Esti optimist. Daca se duce sa stea la tara pe undeva...winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti in copil din ala fascinat de trupele alea muzicale colorate in cap si gata vrei la Seoul?

Probabil cu un venit de vreo 2000$ pe luna, o idee mai mai mult decat salariu minim la ei ar trebui sa te descurci decent

| johnnny123 a răspuns:

Cu trei ore in urma nici macar nu stiai unde este Coreea de Sud pe harta si acum deja iti cauti chirie acolo?

Crezi ca este chiar atat de usor sa te intretii intr-o tara despre care nu stii absolut nimic, si unde se vorbeste o limba din care nu stii nici macar un cuvant?

Chiar si pentru un copil de 15 ani ca tine ar trebui sa fie clar ca nu e chiar atat de simplu.

| Etro explică (pentru suntserios):

Nu sunt așa fascinata de trupele de pe acolo, însă imi plac peisajele si cultura lor

| Etro explică (pentru johnnny123):

Știu unde este Coreea, știu limba și știu ca unica șansă de mers acolo e cu avionul, insa chiar voiam sa stiu dacă nu sunt si alte modalități

| johnnny123 a răspuns (pentru Etro):

Pai daca stii ca unica modalitate de a ajunge acolo este cu avionul, atunci ce alte modalitati mai cauti? Sau nu stii ce inseamna cuvantul "unic"?

Cat despre afirmatia ca stii limba coreeana la 15 ani, da-mi voie sa ma tavalescu pe jos de ras laughing))

| Etro explică (pentru johnnny123):

Ce are daca stiu limba la 15 ani?

| johnnny123 a răspuns (pentru Etro):

Nu are nimic, chiar ar fi extraordinar. Singura problema este ca minti de ingheata apele. Sau poate nu intelegi diferenta dintre a asculta k-pop si a sti limba coreeana.

De curiozitate, unde ai invata limba coreeana? La liceul ala slab de care te plangi sau in scoala generala?

| Etro explică (pentru johnnny123):

Liceul inca nu l-am facut, urmează, oricum media mea de pe primul sem e 9, 57 insa mi-e frica sa pic examenul si sa nu pot ajunge la un liceu bun. În legatura cu limba coreeană am luat cursuri, adica am plătit o persoana sa ma învețe, nu o stiu perfect fiindcă mai învăț dar știu sa vorbesc