| alma a întrebat:

Cum va plac vacantele, romntice, familiare, de unul singur ...etc?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Am avut vacante de tot felul, cu familia(mama, tata), cu prietenii, dar acum prefer vacantele impreuna cu familia mea (sotul si copilul)si am sa-ti spun si de ce:pentru ca nu trebuie sa dau nimanui socoteala, cat cheltui, pe ce cheltui; spun asta pentru ca aproape de fiecare data cand mergeam cu prietenii, la intoarcere auzeam vorbe... asa ca mai bine cu sotul si copilul, si ne facem de cap, fara sa tinem cont de nimic (poate doar sa ne ramana vreo doi bani, ca sa avem cu ce ne intoarce acasa!) o vara frumoasa, iti doresc!

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Daca esti ingragostit - romantica, casatorit incepator numai cu familia, daca ai bani foarte multi - o vacanta cu toti atatia preteni, daca vrei sa scapi de nevasta, fiind cu ea in concediu - chemi gasca...concediu de unul singur?

| Farcas a răspuns:

Mie imi place sa merg in vacanta cu prieteni si/sau iubit:X Iar daca merg intr-o tara straina, imi place sa fiu insotita de parintzi. 1ptr ca sunt mai in siguranta, 2 pentru ca au ei banutzi si nu trebuie sa cheltuiesc cu grija ca sa imi ramana si a doua zi, imi iau ei tot ce vrea inimioara meabig grin Singura nu am fost pana acum si nici nu cred ca as vrea, ca mas plicti de moarte. Cel mai bine e cu prieteni langa tine.Sti cum se zice: Fara prieteni poti trai, dar ce rost are? big grin:X

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cu prietenii ori singur, in anumite tabere (cum erau cele de la ANSIT), unde intalnesti persoane de varsta ta din toate colturile tarii.

| mikiscence a răspuns:

Mie mi-a placut intotdeauna sa merg singura si imi aceam prieteni acolo.....ca daca imi luam prietenul ...erau limitate activitatile...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vacanța romantică are mai multă culoare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de ajuns sa fiu alaturi de prietena mea.simpla ei prezenta face ca totul sa fie romantic in jurul nostru.

| oooooooo a răspuns:

Prefer o vacanta romantica, numai cu iubitul, si poate cativa prieteni, dar perechi, sau cu familia, pentru ca ma distrez foarte bine cu fratii si surorile, fara iubit...

| micurutza2005 a răspuns:

Depinde de persoana sau de cea cu care mergi eu am mers si cu prieteni si nu a fost tocmai minunat pentru ca fiecare are mofturi si obiceiuri si trebuie vrei nu vrei sa depinzi de restul nu prea e frumos sa-ti faci program personal daca esti cu prieteni trebuie sa mergi unde merg toti, cu fam. iar e cum e daca nu te potrivesti cu obiceiurile sotului sau sotiei, anul trecut am fost doar eu cu fiica mea si a fost cel mai frumos concediu pentru mine mi-a placut singura cu fiica mea, mi-a fost putin greu singura sa am grija de tot si fetita destul de mica, dar m-am relaxat intr-un fel am intrat in mintea ei si am mers unde a vrut ea si am facut ce a vrut ea ne-am distrat minunat amandoua, adica mai eram cu o prietena si copilul ei.as prefera sa mai merg doar eu cu fiica mea sotul nefiind romantic de felul lui asa ca n-au rost plimbarile pe malul marii.

mlm
| mlm a răspuns:

Cu familia, tinand cont ca am sot si doi copiii.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai imi plac si vacantele romantice dar si vacantele petrecute cu familia sau cu prietenii.happyNu imi place singuratatea asa ca singura nu ma duc in excursii.happyO excursie in care te duci singur nu are nimic special.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romantice categoric. Miar placea la nebunie sa ma pot duce cu iubitul meu undeva intr-un loc romantic, doar noi doi... Familiare doar cand o sa am o familie formata din mine sotul meu si copilul... Nu ca vacantele cu ai mei nu mi-ar placea dar la 18 ani nu prea mai e fain sa ma duc in diferite locuri cu parintii, mai ales ca sunt indragostita lulea, si normal ca mi-as dori ca toate locurile frumoase sa le vad impreuna cu iubitul meu si nu cu parintii...hee hee

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Singura.
In vacanta eu ma relaxez nu-mi iau si motivele de stress dupa mine. Platesc si sa ma intorc si mai iritata decat plec? Ma duc sa ma alint pe mine si sa imi incarc bateriile mele. Plus, uneori, ceva mister face bine.

Apoi, tin cont si de faptul ca nu trebuie sa ne sufocam unul pe altul, ca avem nevoie de spatiul nostru. Iar ceva de agatat se gaseste peste tot. Sa nu mai spun, daca am chef de vorba, exista internet, personalul hotelier etc.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Singura.
In vacanta eu ma relaxez nu-mi iau si motivele de stress dupa mine. Platesc si sa ma intorc si mai iritata decat plec? Ma duc sa ma alint pe mine si sa imi incarc bateriile mele. Plus, uneori, ceva mister face bine.

Apoi, tin cont si de faptul ca nu trebuie sa ne sufocam unul pe altul, ca avem nevoie de spatiul nostru. Iar ceva de agatat se gaseste peste tot. Sa nu mai spun, daca am chef de vorba, exista internet, personalul hotelier etc.

lolita
| lolita a răspuns:

Romantice, la anul le voi prefera pe cele familiare laughing

daniela
| daniela a răspuns:

PAi la vardta mea... cam umblu dupa cunoastere (vizitez enorm) si relaxare (obligatoriu un pic de inot cu soarele mai putin de la o varsta) dar nu zic nici nu romantismului si in general plec in familie, rar de una singura.

| anushka a răspuns:

Mie imi place sa merg in vacanta cu prietenii...asa e cel mai interesant. In august vreau sa merg la mare in Ucraina, cu prietenii, dar cred ca vor fi ceva probleme cu parintii... dar foarte tare vreau sa merg!

| elisa_2627 a răspuns:

Am petrecut vacante din toate categoriile pe care le-ai enumerat.Chiar daca timpul a trecut cu viteza mult prea mare, prefer vacantele romantice.

| SweeTLemon a răspuns:

Am avut parte de tot felul de vacante...si cu mama si cu tata, cu prietenii dar acum prefer vacantele romantice cu prietenul meu :X

| Ana-Maria94 a răspuns:

Inafara de unul singur, nu conteaza, imi place ca atunci cand plec in vacanta sa am prietenii si familia aproape si sa ne distram.Ador vacantele cu putina aventura, de aceea prefer zona montana.