| marius_8773 a întrebat:

Cunoaste cineva hotelul economat din sinaia? suntem in cautarea unui hotel linistit, fara halligalli si fite. care sunt camerele care ar fi de recomandat la acest hotel? deci mai linistite? va multumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Situat langa Castelul Peles, in statiunea Sinaia - la o distanta de 122 km de Bucuresti si 49 km de Brasov, acest hotel a fost construit in acelasi stil bavarez ca si palatul, fiind deopotriva simplu, elegant si confortabil.

Cazare
68 de locuri dispuse in 25 de camere duble, 2 triple, 2 single si 5 apartamente.
Dotari: grup sanitar propriu, telefon, frigider, TV color cablat la HBO.

Facilitati / Servicii
seif - la receptie
2 sali de conferinte - 50, respectiv 30 de locuri
restaurant clasic cu cinci saloane - 120 de locuri
mese de biliard
parcare pazita (contra cost)

Atmosfera placuta si linistita, amplasarea in mijlocul unui parc imens sunt argumente puternice pentru a alege acest hotel.
sursa: http://www.hotel.economat.tourneo.ro/F_New/

Psihoyounger