| ellaells a întrebat:

Daca ar fi sa vizitati o tara, pe care ati alege-o? happy

32 răspunsuri:
| AleDia a răspuns:

America

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germania.
Iar dacă ar fi să vizitez doar un oraş, aş alege oraşul Amsterdam.

| cosmin2010 a răspuns:

China sau Japonia mi se par doua destinatii mai exotice.

| dany3la a răspuns:

Mexic pentru ca sunt foarte multe obiective turistice antice si de acum!

| CichasEmo a răspuns:

Israel.

| raluk27 a răspuns:

Argentina

| elymyha1998 a răspuns (pentru AleDia):

America?! America nu e ţară.

| Montsegur a răspuns:

Finlanda.

| Yasmin875 a răspuns:

Germania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norvegia, cea mai epică ţară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finlanda si Africa.

| Vans a răspuns:

Norvegia.

| Chrisz a răspuns:

Anglia! [din nou]

| Disharmony a răspuns:

România.

| FearOfTheDark a răspuns:

Finlanda,Suedia,SUA,Norvegia sau Germania.
Da, sunt multe, dar imi doresc sa le vizitez pe astea.

| thegatekeeper a răspuns:

Norvegia sau Finlanda. Sau oricare dintre tarile nordice.

| ellaells explică (pentru thegatekeeper):

Dar de ce? Este frig acolo laughing

| thegatekeeper a răspuns (pentru ellaells):

Exact. Vara este anotimpul care imi displace cel mai mult, deci este si frigul un motiv. Insa imi doresc extrem de mult sa vizitez tarile nordice pentru ca ma fascineaza de mult timp aproape tot ce tine de acestea: cultura, traditii, stil de viata, mitologie, muzica, natura si multe alte aspecte. Mi s-ar potrivi perfect sa locuiesc acolo (singurul inconvenient si impediment fiind costurile foarte ridicate, comparativ cu alte tari din Europa): numarul locuitorilor este relativ mic, exista o multime de peisaje naturale incredibile (de exemplu, Aurora Boreala, padurile, lacurile), nu se traieste intr-un ritm alert ca in Occident, in zonele mai apropiate de Cercul Polar este intuneric intre 3 si 6 luni pe an, soarele fiind prezent doar o ora pe zi, abia vizibil, sistemul de educatie este diferit, oamenii sunt mult mai calmi si nu se intereseaza atat de mult de viata altora si multe altele. Oricum, m-as considera extrem de norocoasa daca as putea sa fac macar o scurta vizita acolo.

| Chokolatiw_Urswletss_1992 a răspuns:

Pai as alege America

| MaskOfSanity a răspuns:

Finlanda, Norvegia sau Suedia.

| adishorMS a răspuns:

Am avut ocazia sa vizitez :Ungaria,Austria,Germania,Franta,Elvetia,Spania,Bulgaria si Turcia AS vrea sa vizitez India sau China(Corea, Japonia)mi se par mai diferite (exotice)prin TOT oameni, obiceiuri, cultura, traditii, religie etc.

| Andrei4003 a răspuns:

China pentru ca este tara tuturor posibilitatilor acolo gasesti aproape tot ce vrei este un loc super cu o multime de oameni prietenosi si multe obiective turistica ca " Marele zid chinezesc ''.

| zurick a răspuns:

Anglia

| Blossom13 a răspuns:

Eu as alege Austria- Viena (sun multe magazine de haine si este un oras demn de vizitat pentru eleganta si rafinitatea sa)

| Latinmoon a răspuns:

Anglia love struck.
Dar tu?

| onasis1961 a răspuns:

Păi din Europa asi alege Spania şi Franţa

| ellaells explică (pentru Latinmoon):

Dubai, Italia, Maldive

| bloodyhell a răspuns:

Irlanda sau Norvegia

| AlinaOneDirection a răspuns:

As alege Marea Britanie. happy

| qwqwwwq a răspuns:

Eu asi alege:Austria si Germania. sunt niste tari foarte frumoase!